Dobývání 2013

Kalendář

/Českobrodská vzduchovka/

 

Českobrodská vzduchovka se uskuteční 24. 8. srpna 2024.

Začátek soutěže v 13:30 hod.

Českobrodská vzduchovka 2023. Vítězové.

 

Upozornění pro střelce: Od února roku 2022 vešel v platnost nový zákon hovořící mimo jiné i o vzduchovkách. Ve svém znění již neomezuje výkon vzduchovek pouze omezuje ráži na 6,35 mm. Tímto vás chceme požádat o používání vzduchovek s maximálním výkonem do 16 J. Například vzduchovky Slávia, Haenel či další starší modely mají výkon cca 10 J. Moderní vzduchovky Gamo, Hatsan, Norico a jiné vetšinou ráže 5.5 mají výkon do 16 J.

Naše žádost o používání vzduchovek max. výkonu 16J je podmíněna těmito důvody: V zájmu pořadatele soutěže je uchovat v použitelném stavu pro další použití nově vyrobené lapače jakož i padací figurky a nenechat je zbytečně zničit. Lapače bylo třeba nechat  na zakázku znovu vyrobit a to z 2mm silného plechu, kdy klapka, která usměrňuje diabolky dolu do lapače je ocelová. I tak ho vzduchovka na CO s výkonem nad 16J dokázala ohnout a do lapače nadělat důlky o padacích figurkách raději snad ani nemluvě. V příloze pro představu přikládám stav původního v obchodě koupeného lapače po soutěži, kdy do něho bylo stříleno ze vzduchovek o 16ti J.

Děkujeme za pochopení, tým Českobrodské vzduchovky.

 

 

Českobrodská vzduchovka je soutěž určená pro amatérské střelce ze vzduchové pušky. Letošní ročník Českobrodské vzduchovky se uskuteční v sobotu 26. srpna 2023 na tradičním místě za českobrodskými hradbami v Šafaříkově ulici. Zápis a registrace střelců bude možná již od 12.30 hod. u stolku střeleckého komisaře. Startovné činí 100 Kč. Příjdte prosím k zápisu včas, neboť od tohoto roku na střelce kteří přijdou k zápisu pozdě a již při zahájení soutěže, nebude nebude brán zřetel. Děkujeme za pochopení. Zahájení soutěže je v 13.30 hod.K soutěži je opět přiřazena  juniorská soutěž určená pro děti a mládež od šesti do čtrnácti let.Pořadatel si vyhrazuje právo kontroly bezpečnosti a způsobilosti střelce a jeho vpuštění do soutěže.Střelec může střílet vlastní zbraní. Střílí se z volné ruky a z otevřených mířidel. Vzduchovka nesmí být opatřena kolimátorem či optikou.  Terče a střelivo pro různé typy vzduchových pušek zajištěno, ovšem každý ze střelců si může dle vlastního uvážení donést střelivo vlastní . Střílené disciplíny je možné nastudovat v rubrice Českobrodská vzduchovka, rubrika Střílené disciplíny. O případných změnách budou včas podány informace.