Dobývání 2013

Kalendář

  Kušeníci

  Střelec doby husitské.                                       Střelec doby poděbradské.                            Dnes střílí i ženy.                                              Kuše z počátku 16. stol.            Západoevropská kuše.

  Střelba ku ptáku v sedě ze stoličky. Jaromír Svoboda.     Střílení ku zdi na 25 m. Dáša Svobodová.                 Martin Semrád. Střelec z druhé pol. 15. století.            Zapózovat a jde se střílet. I. Picková, V. Sloup a D. Svobodová.

  Měšťanský synek to s kuší musí umět.        Doba Jagellonská cca 1485.                  Soustředění.                                            Výstřel.                                    Spokojenost.                                   Střelci z druhé poloviny 15. století.

  Momentka před střelbou ku zdi.                                          Terč na finále ještě visí, ale terče na 25 m. se už ježí šipkami. Jana Sloupová a Václav Sloup.                     V Českém Brodě střílí dobře i malé děti.

  Civitas Pragensis v akci.                                                    Střelci M. Picek, M. Semrád, V. Valeš.                     Střelecké slavnosti Český Brod. Přísaha střelců.            V roce 2010 se střílelo za deště. Broďané.               Když se daří. František Semrád.

  Nástup na přísahu. O. Skála a J. Petřina.                         Střílí se finále na malovaný terč.                                             Kušeník v poli.                              Broďané na střelbách ve Strakonicích.   Prostý střelec D. Zifčák.                  Burgunďan.